Hakkımızda
Yağ gülü (Rose Damascane) veya gül yağı üretimi 100 yılı aşkın bir süredir Isparta yöresinde gerçekleştirilmektedir. Güller diyarı Isparta’nın gül ürününü en iyi şekilde değerlendiren Gülbirlik, 1954 yılında 9 kurucu birim kooperatifinin oluşturduğu, Kooperatifler Birliği olarak kurulmuştur. Gülbirlik’in halen 6 birim kooperatifi, 8.000 üretici ortağı, 4 ayrı yerde kurulu 4 ünite gül yağı tesisi ile 2 ünite gül konkreti tesisi mevcuttur.

Gülbirlik mevcut tesislerinde günlük 320 ton gül çiçeği işleyerek dünya standartlarına uygun gül yağı ve gül konkreti üretimini gerçekleştiren dünyanın bu alanda en büyük üretici ve ihracatçı kuruluşudur.

Gülbirlik yaklaşık 55 yıldır istikrarlı bir biçimde sağladığı döviz girdisiyle ülkemize ve yöre halkına ekonomik ve sosyal refah getirmektedir. Halen dünya parfüm ve kozmetik sanayinin önde gelen kuruluşlarının gül yağı ve gül konkreti ihtiyaçlarını karşılayan Gülbirlik, bu alandaki başarılı çalışmalarına kesintisiz devam etmektedir. Temel ilkesi müşteri memnuniyeti olan Gülbirlik kaliteli ürün, düzenli ve sürekli hizmet anlayışı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Gülbirlik; gül yağı ve gül konkreti yanı sıra 1998 yılında kozmetik ve gıda ürünleri üretim çalışmalarına başlayarak, 2003 yılı başından itibaren Rosense ve Sweet Rose markaları altında geniş bir ürün yelpazesi ile kendi mağazaları ve satış noktaları ile Türkiye ve yurt dışında faaliyet göstermektedir.
English  |  Français  |  Deutsch                    
gullbirlik     S.S. Gül-Gülyağı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooparatifleri Birliği markasıdır.                   © 2010 Tüm hakları saklıdır.                   Web Tasarım : Minkan